2017 wrze/paź 29-01

web plakat

VII Międzynarodowy Festiwal Zbliżenia Kultur 2017

To już VII edycja Międzynarodowego Festiwalu Zbliżenia Kultur. Przez trzy dni, od 29 września do 1 października 2017 r., w Rosyjskim Ośrodku Nauki i Kultury w Warszawie przy ul. Belwederskiej 25, odbywać się będą koncerty, wystawy i jarmark, prezentujące kultury różnych narodów. Nie zabraknie smakołyków, charakterystycznych dla wielu stron świata.

W tym roku podejmujemy nową inicjatywę, na zakończenie Festiwalu odbędzie się koncert pt. „Koncert na rzecz Zbliżania Festiwali Świata”, będą to prezentacje innych festiwali ze świata o podobnym profilu, przedstawiciele których nie tylko opowiedzą o swoich festiwalach ale też przedstawią artystów, swoich reprezentantów, laureatów i zwycięzców.

W ramach Festiwalu odbędą się także wystawy Stowarzyszenia Polskiego Patchworku pt. „Raz na ludowo”, oraz artystki Anety Skarżyński z kolekcją obrazów własnego autorstwa „Brzoza w kulturze słowiańskiej”.

Misją festiwalu jest zbliżanie Polaków i obcokrajowców którzy mieszkają w Polsce, wzajemne poznanie i integracja wielonarodowej i wielokulturowej społeczności poprzez prezentację dorobku artystycznego, a także integracja i aktywizacja środowisk twórczych mniejszości narodowych i etnicznych oraz polskich, zapoznawanie i zbliżanie ich kultur ze sobą – budowanie poczucia wspólnoty ludzi, mieszkających w jednym domu – w Polsce.

Organizatorami Festiwalu są Fundacja na rzecz zbliżania kultur OPEN ART, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, oraz Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny!

PROGRAM    NOTKA PRASOWA    BIO FESTIWALU    f logo   f logo